Zemědělské stroje a zařízení

O firmě

Charakteristika firmy

Firma HAIVA Tasovice s.r.o. byla založena v roce 1991. Její hlavní činnost byla zaměřena na výrobu a údržbu technologií na zpracování obilovin, opravy zemědělských strojů a zařízení ke skladování zemědělských výpěstků. Počínaje rokem 2001 byla působnost firmy posunuta směrem k provádění kompletní elektro a strojní údržby v závodech našeho regionu.

V roce 2004 byla založena firma HAIVA Tasovice s.r.o. jako nástupnická organizace firmy Jan Vašina - HAIVA.

V současné době zajišťujeme dodavatelsky údržbu pro firmy Saint-Gobain Adfors CZ Hodonice s.r.o., Obchodní sladovny Prostějov, a.s. – závod Hodonice, Ardagh Metal Packaging Czech Republic s.r.o. Znojmo.

Naši odběratelé

Mezi největší odběratele v oblasti zpracování a skladování potravin patří:

Navos Hustopeče – závod Hodonice, Zemědělské zásobování a nákup v Mělníku, ZZN Slaný a.s., ZZN Pelhřimov, a.s., Znovín Znojmo, a.s., Agrofert a.s., Moravskoslezské cukrovary a.s. Hrušovany, PENAM, Land Product Božice, a.s.. Nemalou část našich odběratelů tvoří zemědělské podniky i drobní zemědělci v rámci našeho regionu i odlehlejších částí republiky. Provádíme také opravy a rekonstrukce zámečnického charakteru – v tomto směru jsou našima př. Firmy COLAS, a.s., Znojemské strojírny, TECO, s.r.o. Znojmo, Strojmont Želetava, a.s., K-Produkt, s.r.o. Znojmo a mnohé další.

Spolupráce

Firma se zabývá i prováděním jednotlivých rekonstrukčních akcí na klíč, které zahrnují práce zámečnické, dřevovýrobní a stavební.

V této oblasti se můžeme zmínit především o spolupráci s obecními úřady v obcích Tasovice a Hodonice, ale i s některými dalšími v našem okrese. Provádíme také stavební a rekonstrukční práce pro jednotlivé občany.

V současné době firma zaměstnává 60 stálých pracovníků, z nichž více než polovinu tvoří zámečnické profese, elektrikáři a obráběči kovů. Zbývající část zaměstnanců je složena z těchto profesí: opravář zemědělských strojů, nástojař – seřizovač, zedník, obkladač, truhlář. Řídící a dispečerskou činnost zajišťuje ve firmě 5 pracovníků.

Subdodavatelé: Za téměř 25 let existence firmy jsme vystřídali mnoho subdodavatelů. V současné době se jedná asi o 20 větších firem, se kterými pravidelně spolupracujeme: Patří mezi ně samozřejmě GUMEX, dále EIKA Znojmo, KORBEL Kroměříž, MASTRA-ŠIMONÍK Znojmo, Kotlín Kladno, Feropol Bystřička, STAPPERT Otmarov, WEST-STEEL Brno, VM Plast Nedakonice, ELPRIM – TECH Velké Poříčí, zinkovna WIEGEL Velké Meziříčí, Kartáčovna Koloveč, NORD a další.

Fotogalerie firmy

Slovo majitele firmy Jana Vašiny

Práce, kterou dělám mě uspokojuje a možno říci, že je i jedním z mých koníčků.

Těší mě, že máme možnost zaměstnávat lidi, většinou otce od rodin, za jejich práci jim dávat pravidelně odměnu a snad i něco navíc. Firma žije bez dluhů, nemá existenční problémy a co mně dělá velkou radost, že se k nám naši zákazníci vrací, což je ta nejlepší reklama.

Samozřejmě, že každá práce, kterou chce člověk dělat zodpovědně a co nejlépe jej zatěžuje, obírá o čas atd. Přesto je pro mě velmi důležité odreagování ve volném čase, který si můžu dovolit. Mým velkým koníčkem od mládí je vinohrad, vinný sklep a výroba vína. Zálibu pomalu přebírá i syn Jiří, který ve firmě pracuje jako vedoucí stavební skupiny, a už i jeho syn, tedy můj vnuk. Víno vyrábíme a dáváme i na výstavy v širokém okolí a máme i nějaké úspěchy. Druhým koníčkem je fotbal. Již páté volební období jsem předsedou místní TJ Sokol. Máme mužstva mládeže, žen a samozřejmě dospělých kde již několik let hrajeme divizi, tedy druhou nejvyšší amatérskou soutěž v republice. Samozřejmě jako předseda jsem také jedním z nich.

Pro sebe bych si přál ještě pár let zdraví, abych stačil vychovat některého z možných následovníků. Přání pro svoji firmu. Dobré, obětavé a věrné pracovníky, protože každou firmu dělají především lidé, kteří v ní pracují a to na jakýchkoli pozicích. Ať také jim a jejich rodinám slouží zdraví. Pokud budou obětaví a spokojení zaměstnanci nemusíme se o budoucnost naší firmy bát.